About Us

GKL Lojistik, Yurtiçi ve uluslararası taşımacılık hizmetleri vermek amacıyla 2021 yılında iki ortak tarafından kurulmuş olan firma, kuruluş ofisini Bursa’da açmış bulunmaktadır. Sahip olduğumuz deneyimi genç ve enerjik bir ekiple birleştirerek lojistik sektöründe farklı bir hizmet tarzı yaratmayı hedefledik. Bu yolculukta daima ‘’en iyisine’’ ulaşmaya çalışacağımıza söz veriyoruz.

Bize Ulaşın

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Uluslararası denizyolu taşımacılığı alanında deneyimli ve uzman kadromuz ile en zor, en karmaşık görünen lojistik ihtiyaçlarınızı bile yaratıcı yaklaşımlarımızla, sorunsuz şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

Dünyada denizyolu taşımacılığı konusundaki deneyimli acentelerimiz ile birlikte, gemi taşımacılığı, depolama, dağıtım, gümrükleme, proje taşımacılığı konularında size geniş rota seçenekleri sunuyor ve denizyolu nakliye ihtiyaçlarınızı esnek ve üretim takviminize uygun çözümlerle karşılıyoruz.

Dünyanın en büyük armatörleri ile yaptığımız özel anlaşmalarla denizyolu kargo taşımacılığı, liman konteyner taşımacılığı, gemi kargo hizmeti gibi konulardaki tüm taleplerinize hızlı ve ekonomik çözümler sunuyoruz.

Yükünüzü, dünyanın tüm limanlarına güvenle ulaştırabilmek için denizyolu taşımacılığında kullanılan tüm belgeleri eksiksiz şekilde hazırlıyor, denizyolu taşımacılığı yapan firmalar arasındaki en uygun navlun fiyatlarını sunabilmek adına sektördeki tüm gücümüzü ve bağlantılarımızı sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Denizyolu Taşımacılığında Sunduğumuz Lojistik Servisler:

  • Komple Konteyner Taşımaları – FCL
  • Parsiyel Konteyner Taşımaları – LCL
  • İthalat / İhracat Konsolidasyon Servisi
  • Limandan limana / kapıdan kapıya / depodan depoya taşımalar
  • Kombine taşımalar
  • Üçüncü ülkeler arası taşımalar (cross trade)
Denizyolu'nda Tramp
Liner Taşımacılık

Amacımız her zaman ihtiyacınızı doğru saptayıp, size en uygun ve en ekonomik çözüm yolunu üretmek. Bu sebeple ürün özelliklerinize bağlı olarak farklı konteyner seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Uluslararası denizyolu taşımacılığında kullanılan sistemlere göre, yükünüzün tamamı bir konteyneri dolduracak şekilde olduğunda FCL (Full Container Load – Komple Konteyner Yükü), yükünüz tüm konteyneri doldurmayıp, diğer müşterilerle paylaşmanızı gerektirdiğinde ise LCL (Less-Than-Container Load – Parsiyel Konteyner Yükü) seçenekleri kullanılabilmektedir. GKL Lojistik olarak biz de ürün yapınıza en uygun çözümü geliştirerek, sizlere hem FCL hem de LCL taşıma hizmetini kusursuz şekilde sağlamaktayız.

Ayrıca, sektörünüze özel üretim takvimlerini, güvenlik koşullarını, yasal gereklilikleri ve kalite standartlarını araştırıp, bu konular kapsamında yapılması gerekenleri dikkate alarak sadece size özel planlamalar yapmakta; limandan limana, kapıdan kapıya, depodan depoya taşıma hizmetlerimizle üretim modelinize uygun çözümleri sizlere sunmaktayız.

Denizyolu’nda Tramp ve Liner Taşımacılık

Denizyolu lojistiğinde kullanılan bir diğer taşımacılık stili de Tramp ve Liner Taşımacılık yöntemleridir. GKL Lojistik olarak her iki kapsamda da hizmet sağladığımız bu stillerden Tramp, iki liman arasında yapılan ve belirli bir tarihi olmayan taşımacılığın tanımıdır. Bu tür denizyolu taşımacılığında yükün varlığı esastır. Geminin tamamını kaplayan kömür, petrol, maden gibi yükler bir limandan diğerine taşınarak lojistiği sağlanır. Liner Taşımacılık’ta ise asıl olan yük değil, hizmet yapısıdır. Konteyner taşımacılığı bu kapsam içerisinde yer alır. Gemilerin kalkış, varış tarihlerinin, aktarma yapılacak limanların önceden belirlendiği bu stilde planlama yapmak gerekmektedir. Gemiler her şeyin önceden belli olduğu tarihlerde limanlara giriş yaparlar ve yükler, her detayı önceden bilinerek ve planlanarak taşıyıcı firmaya aktarılır.

Denizyolu taşımacılığı alanındaki tüm ihtiyacınızı profesyonel ekibimizle çözmenin konforunu yaşamak istiyorsanız sizlere destek olmak için GKL Lojistik olarak her zaman yanınızdayız.

Denizyolu Taşımacılığı Teklifi Alın